Depilácia

Prvé čo človek chytí do ruky je žiletka. Aj keď je to najrýchlejší spôsob odstránenia, nie je veľmi vhodný. Chĺpok sa odstráni len na povrchu pokožky, pričom pokožka je podráždená, chĺpky začnú zarastať a efekt hladkej pokožky trvá asi 24 hodín. Pri dlhodobom používaní žiletky je pokožka drsnejšia a chĺpky hrubnú a tmavnú.

Najhorším spôsobom odstraňovania chĺpkov sú chemické prípravky v podobe krémov, alebo peny. Chĺpok sa síce odstráni a na dlhšiu dobu ako so žiletkou, pokožka je na prvý pohľad pekná a jemná, alebo uvedomte si, že používate chemikáliu. Prvým príznakom je jedinečný zápach prípravku. To znamená, že chĺpok je odstránený „rozpustením“, pričom pokožka trpí a môžu vznikať rôzne alergické reakcie.

Najvhodnejším spôsobom, ako ho odstrániť nežiaduce ochlpenie depilácia teplým voskom. Pri nanesení teplého vosku sa otvoria na pokožke póry a tým je depilovanie šetrnejšie na pokožku. Chĺpky sa odstraňujú celé aj s korienkom, bez polámania. Depilácia teplým voskom je oveľa menej citlivá ako pri depilácií strojčekom, alebo studeným voskom, pričom je 100% hygienická. Pokožka sa pred depiláciou dezinfikuje, už samotný vosk obsahuje dezinfekčné zložky a po depilácií sa pokožka ošetrí jemným ukľudňujúcim olejčekom s hojivým účinkom.

Po depilácií zostane pokožka jemná a lesklá a chĺpky začnú znovu rásť až po 4 týždňoch (záleží od typu pokožky).

Depilovať je vhodné v podstate akékoľvek miesto na tele. Neodporúča sa však depilovať obočie. Veľmi tenká pokožka nad okom môže depiláciou za niekoľko rokov spôsobiť predčasné ochabnutie viečka.

Depilovať sa môže len pokožka zdravá! Nie je taktiež vhodné depilovať kožu ak je miesto postihnuté kŕčovými žilami.

Veľmi častým problémom vznikajúcim po depilácií sú zarastajúce chĺpky. Ak má zákazníčka takýto problém, treba pokožku raz do týždňa ošetriť pílingom.